Кіровоградська обласна організація Товариства Червоного Хреста України є неприбутковим добровільним гуманітарним місцевим осередком всеукраїнської громадської організації, складовою неподільною частиною Товариства Червоного Хреста України, діяльність якої розповсюджується на всій території області.

Основною метою діяльності Кіровоградської обласної організації є захист життя людини, попередження та полегшення людських страждань під час збройних конфліктів, стихійного лиха катастроф та аварій, надання допомоги медичній службі збройних сил і органам охорони здоров’я, сприяння органам державної влади у їх діяльності в гуманітарній сфері.

Для виконання цієї мети організація:

1.Сприяє органам державної влади, медичній службі Збройних Сил України та органам охорони здоров’я України в медичному обслуговуванні поранених і хворих військовослужбовців і цивільного населення під час збройних конфліктів, відповідно до Женевських Конвенцій 1949 року і Додаткових протоколів до них 1977 року.

2. Сприяє попередженню захворювань, зміцненню здоров'я та соціального.
благополуччя людини, вихованню та формуванню здорового способу життя.
3. Організовує службу Товариства по наданню екстреної допомоги населенню, постраждалому внаслідок надзвичайних ситуацій.

4. Координує та здійснює роботу з розповсюдження міжнародного гуманітарного права та основоположних принципів Міжнародного руху.

5. Організовує силами патронажної служби Товариства, яка діє на підставі Положення про неї, медико-соціальну допомогу самотнім громадянам похилого віку, інвалідам та іншим соціально незахищеним верствам населення; сприяє реалізації державних та регіональних програм, спрямованих на охорону здоров'я і надання допомоги малозабезпеченим верствам населення; співпрацює для виконання цих завдань з іншими організаціями та установами; організовує медико-соціальні центри та кімнати, лікарні, притулки Червоного Хреста для соціально незахищених верств населення.

6. Бере участь у виконанні регіональної програми розвитку донорства крові та її компонентів, разом з органами і закладами охорони здійснює роботу по залученню громадян до лав донорів, пропаганді серед населення безоплатного давання крові. Співпрацює в питаннях донорства з відповідними їх статусу організаціями національних Товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця.

7. Бере участь в організації підготовки населення до надання першої медичної допомоги і догляду за хворими.

8. Надає допомогу і моральну підтримку біженцям, які перебувають на території області.

9. З'ясовує долю осіб незалежно від їх національності та громадянства, які постраждали внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій у світі.

10. Заохочує дітей та молодь до участі в діяльності Товариства.

Сайт: www.redcross-kr.at.ua