Розвиток демократії в нашій країні дав поштовх вільному та повноцінному розвитку громадським організаціям, рухам та об’єднанням громадян. Крім того, з відкритими кордонами до нашої країни почав надходити передовий європейський та американський досвіди громадського контролю над діяльністю органів влади. Проте разом з позитивним досвідом західний досвід приносить і деструктив. Так, молоді активні люди прикриваючись громадськими організаціями просто заробляють гроші. При цьому не приносячи користі для суспільства.
Інформаційний Інтернет ресурс Кіровоградщини "Весь Кіровоград", модератором якого є В. Талашкевич, яка також працює разом з О.Хмарою над грантовою програмою щодо корупції, останнім часом повідомляв про "Міжнародний конфлікт, в який було втягнуто Кіровоградську область". В зазначених статтях звинувачуються співробітники апарату ОДА, керівництво Громадської ради при Кіровоградській обласній державній адміністрації у нібито покриванні корупції, що існує в навчальних закладах області. Міжнародного ж забарвлення конфлікт набув через присутність на засіданні, представника міжнародної антикорупційної організації С. Савицької.
Загалом проведення засідання Громадської ради мало дещо дивний початок. По-перше за ініціативою заступника голови ради О. Хмари та секретаря В. Талашкевич тема, щодо розгляду проблеми безробіття в області через фінансову кризу була змінена на тему протидії корупції. Подібна ініціатива зазначених осіб пояснюється просто: В. Талашкевич та О.Хмара реалізують в області грантову програму протидії корупції в ВУЗах надану агенцією США з міжнародного розвитку USAID та хотіли, використовуючи можливості дорадчого органу ОДА, прозвітувати про виконану роботу. Присутність же пані Савицької, яка була запрошена особисто О.Хмарою без погодження будь з ким, є нічим іншим як бажанням О.Хмари продемонструвати перед потенційним грантодавцем свої можливості впливати на органи державної влади та управління.
Ще однією особливістю зазначеного засідання, за задумкою колег О. Хмари та В.Талашкевич, мала стати присутність на засіданні начальника відділу з питань відносин із правоохоронними органами апарату Кіровоградської ОДА В.Даценка. Він був запрошений в усній формі О.Хмарою в якості слухача, в той же час, в порядку денному засідання, підготовленому тим же О.Хмарою, В. Даценко значився вже як один з доповідачів. Відсутність В. Даценка на засіданні ради пояснюється тим, що О. Хмара звернувся до державного службовця в усній формі, крім того візит В. Даценка не був погоджений О. Хмарою з губернатором В. Моцним. Про існування зазначеною процедури знає кожен, хто мав досвід роботи з державними структурами і не тільки, що не можна сказати про керівника ТО "ТОРО".
Незрозумілі дії О.Хмари є такими лише з першого погляду. Насправді, борець з корупцією переслідував мету продемонструвати перед потенційним грантодавцем необізнаність представників влади з зазначеного питання, (у разі присутності на засіданні В. Даценко будучи непідготовленим був би вимушений виступити).
Чинний же голова Громадської ради М.Лебідь, вбачаючи в діях О.Хмари та В. Талашкевич, спробу використати засідання дорадчого органу як арену для вирішення власних меркантильних питань, перенесла розгляд "корупційного питання" на наступне засідання. Зазначені дії М. Либідь і викликали ряд розгромних, але однобоких статей спрямованих на компрометації її особисто та керівництво Кіровоградської ОДА.






