Дмитро Добрий-Вечір, Ігор Лемешко та Олег Козлов у лютому 1991 заснували групу Вій.
Група стає дипломантом фестивалю «Червона Рута-91» (Запоріжжя) та лауреатом фестивалю «Червона Рута-93» (Донецьк).
У Польщі влітку 1993 був виданий перший альбом групи - «Чорна рілля». Композиція «Закрутило небо колесом» з цього альбому зайняла друге місце у хіт-параді Варшавського радіо.
1996 року цей альбом було перевидано у Києві. Усі пісні з альбому записані на студії Будинку Звукозапису Радіо і Телебачення.
Влітку 1993 Вій був запрошений до Польщі на фестивалі «Сопот» та «Українські ночі у Польщі» (Гданськ).
У 1993 команда визнана «Кращим альтернативним гуртом України».
З 1991 по 1994 група мала понад 200 виступів, як сольних, так і в збірних концертах, беручи участь практично у всіх українських конкурсах та фестивалях: («Дзвін-91», «Вивих-91'92» (Львів), «Оберіг-92» (Луцьк), «Тарас Бульба-92'93» (Дубно), «Tin Wave-92»).
Вій бере участь у фестивалях «Рок проти наркоманії та СНІДу», «Нові зірки старого року-94», «Дні України у Москві-95», «Золоті Ворота-95», «Рок-Екзистенція-96», «Дні надії-96», «Алтернатива-94'95» (Львів), «Пісенний вернісаж», «Рок проти комунізму», «Срібна підкова-96'99», «Апокаліпсис почнеться звідси-99» (Харків), працює на концертних майданчиках Росії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Франції, Німеччини.
На студії «Укртелефільм» 1995 року був знятий 70-хвилинний документальний фільм про творчість колективу.
Музиканти брали участь у зйомках двох американських фільмів про Україну.
Альбом «JAZZ» був записаний на студії «Зимовий сад» Української Національної Шоу-Біржі у 1997 році.
Касети із записом цього альбому планувалося продавати влітку в Криму, де гурт грав джаз «на шляпу». Але, врешті-решт, він був розтиражований піратами з дуже низькою якістю. По суті - цей альбом - запис тих речей, які музиканти грали у переходах та на вулиці (1996-1998).
Восени 1998 року на тій же студії («Зимовий сад») записуються ще дві пісні: «Алілуя» та «Бісова сила».
А «Рок-Екзистенція-2000» стала зоряним часом та нагадала прислів'я «Є ще порох у порохівницях», чи щось тому подібне про відродження великого красивого птаха.
«Музика гурту поєднує психоделію з ритмами та мелодикою слов'янського, зокрема, українського язичництва. Використовуються елементи музики українського бароко та середньовіччя. Виступи гурту Вій нагадують радше не сейшн (у звичайному розумінні), а потужне дійство, яке проходить «non-stop». За рахунок включення до аранжировки акустичних інструментів (віолончель, флейта, гобой), потужної ритмічної групи (окрім звичайної ударної установки - конги, тамтами та ін.), у поєднанні з використовуваними на концерті аудіозаписами шумів природи, голосами птахів та тварин, створюється майже містична атмосфера, стан, що переносить глядача із залу на багато віків назад, до поганських джерел людства, до природи, землі, до втраченого сьогодні людиною зв'язку з Космосом…» (Музичний критик)
....група давно і настирливо дотримується правила «copyleft», вся творчість Вій є у вільному доступі на офіційнному сайті. Цей диск не буде виключенням - кожен слухач зможе завантажити новий диск в мережі... (с) rock.kiev.ua
http://viyfrom.kiev.ua/diskografiya/albums