Є в нашому місті.
Є в нашому місті така організація – називається психолого – медико – педагогічна консультація (ПМПК) і займається вона направленням та розподіленням «особливих» дітей у школи та дитячі садочки.
Завідувач ПМПК – Дорошенко Олена Миколаївна. Ще молода (років 40-45), досить гарна жінка.
Та є в нашому місті під її керівництвом дитячий садок №47 «Горобинка» з трьома групами для «особливих» дітей.
Як же буває оманлива зовнішність. Ця досить гарна жінка, холодна та злюща, абсолютно без співчуття до людей та дітей.
Один з останніх прикладів її керівництва (судіть самі).
Три групи для «особливих» дітей в дитячому садочку №47 вкомплектовані давно. Діти в них різні, з різними діагнозами (ДЦП, аутизм, затримка розвитку і т.і.). Так як ці групи комплектувалися на протязі на одного року, в них діти різні, з різним рівнем розвитку. В кожній групі зусиллями батьків де нова підлога, де нові вікна і т.і.
Так ось «шановна» Олена Миколаївна вирішує навести в групах «порядок» - а саме, перерозподілити дітей на «сильних», «середніх» та «слабких» за розвитком.
Для цього було проведено виїзне засідання ПМПК в дитячому садочку №47. Який це був день….
Батьки стояли в коридорі півдня, обурені та стомлені. Консультація розмістилася в приміщенні однієї з груп, дітей з цієї групи повели в іншу. Вихователі були вимушені вдень навіть принести додаткові ліжка, щоб покласти дітей спати. Нагадаю мова йде про «особливих» дітей.
Так як дітей в трьох групах приблизно 37 чоловік, за півдня (з перервами на чай та обід для членів ПМПК), дітей оглядали «галопом по европах», зі словами «ми всіх добре знаємо».
Тихі зауваження заляканих вихователів, що треба прислати спеціально людину, щоб посиділа в групі тиждень, ніхто не почув.
Заперечення батьків з аргументами: ну навіщо, але ж діти та вихователі звикле одне до одного, теж ніхто не почув.
А «поважна» Олена Миколаївна посилається у своїх діях на «Порядок комплектування дошкільних навчальних закладів (групп) компенсуючого типу», затверджений наказом Міністерства освіти та науки України №240/165 від 27.03.2006, хоча ніяких вказівок на те, що дітям з різним рівнем розвитку треба бути в різних групах там немає. Документ в мережі є, його можна прочитати.
А ще на базі дитячого садочка №47 Міністерство освіти та наука України бажає ввести в Кіровограді інклюзивну освіту. Ось так.
Так що весело жити в нашому місті.
Але якщо в вас «особлива» дитини краще не ідіть в ПМПК, тільки буде гірше. Краще у звичайний дитячий садочок, до завідувачів та вихователів. Серед них є все ж такі добрі люди.