Після революції найбільш актуальне питання - в якому напрямку має розвиватися Україна. І в цьому контексті виникає інше питання - що робити з кланово-олігархічною системою економіки.

У світі є приклад економічної моделі, яка розглядається як альтернатива капіталізму та олігархії, однак в Україні мало відома. Це робітничі кооперативи, де робітники є водночас співвласниками, а не лише найнятими робітниками. Найяскравіший приклад – корпорація Мондрагон в Іспанії.

Кооперативна корпорація Мондрагон - одна з провідних підприємницьких груп Іспанії. 289 компаній і кооперативів. Понад 80 тис. робітників. Понад 14 млрд. євро сукупного доходу. Представництва в 41 країні. Продажі більш ніж у 150 країнах. 15 технологічних центрів.

Корпорація Мондрагон, зокрема, здійснює виробництво обладнання для компаній Siemens, General Electric, Європейської космічної програми та НАСА.
https://www.youtube.com/watch?v=VdWSEy6wumY
Офіційний сайт корпорації Мондрагон (російськомовна версія) http://www.mondragon-corporation.com/rs/
Відрізок із документального фільму Майкла Мура «Капіталізм: історія любові»:
http://vimeo.com/84665914

У цій темі пропоную обговорити перспективи розвитку подібної моделі в Україні, і на скільки вона може бути альтернативою кланово-олігархічній системі.