Сім'я, а також друзі колишнього міністра вугілля та енергетики Едуарда Ставицького, будучи мажоритарними акціонерами кіровоградської авіакомпанії "УРГА", планомірно знищують її, виводячи весь прибуток, повідомляє "Перевесло" з посиланням на РБК-Україна.


Про це сказано в листі міноритарного акціонера авіакомпанії, президента Lyktos Group of Companies Мільтіадіса Апостолоу.

У листі підкреслюється, що в 2009 р. в результаті приватизації 94,5% компанії отримав Едуард Ставицький. "Після приватизації "УРГА" в авіакомпанії було створено наглядову раду у складі Ставицького Анатолія Борисовича (батька), Ушакової Валентини Григорівни (тещі) і Махлай Людмили Іванівни (сімейного бухгалтера Ставицьких)", - сказано в листі.

Нові власники підприємства, стверджується в листі, займалися скороченням штату, регулярно затримували зарплати , розпродавали матеріальні активи компанії.

У 2011 р. сім'я Ставицького призначила нового гендиректора підприємства - ним став Олександр Галінський. Першим заступником гендиректора став Микола Тіпайло, як стверджується в листі, йому була відведена роль "смотрящего".

А в 2013 р. 94,5% акцій були продані ТОВ "Сіріус- 2013", яке, стверджується в листі, належить товаришеві Едуарда Ставицького - Ігорю Іванченко. При цьому склад спостережної ради не змінився.

Все це веде до швидкого банкрутства компанії, впевнений Мільтіадіс Апостолоу. Так, в 2010 р. Чистий прибуток компанії "УРГА" склав 22 млн 791 тис. грн. У 2011 р. цей показник знизився до 15 млн 76 тис. грн, в 2012 р. - до 14 млн 367 тис. грн. У 2013 р. чистий прибуток впав до 8 млн 45 тис. грн. Скорочення прибутку відбувається на тлі постійного скорочення штату співробітників компанії, підкреслив Мільтіадіс Апостолоу.

Одночасно мажоритарний акціонер ігнорує інтереси міноритарія, не виплачуючи його частку прибутку, а також повністю відтіснивши від управління компанією. "Lyktos Group of Companies отримує погрози замість дивідендів, роз'яснень чинного законодавства України, захисту інтересів", - йдеться в листі.

Крім того, мажоритарний акціонер "УРГА " продовжує експлуатувати логотип, який є інтелектуальною власністю Lyktos Group of Companies.
http://www.pereveslo.org.ua/index.php/component/k2/item/9038-simya-kolyshnoho-ministra-enerhetyky-stavytskoho-planomirno-znyshchuye-aviokompaniyu-urha.html