Кировоградский форумКировоград — новости и сайтыИскать: все сайты e-mail'ы::Как искать?
Детальный поиск
Например:
Каталог ресурсов Кировограда :: Новости :: Опросы :: Фото :: Карта Кировограда β :: Погода :: Поиск :: Знакомства в Кировограде :: Форум :: Вехи Кирнета

Тим, хто розповів про зарплатні «кидки» в «Арці», «Бочонку», «Ловилці» і «Міксі», погрожують

Автор
СообщениеСр, 04 Дек, 2013 13:13

«Ми були змушені по півночі обслуговувати друзів Онулів безкоштовно»

Про свою найгіршу роботу розповідає і Галина. Вона працювала у закладі Онула на більш, здавалося б, солідній посаді, ніж попередні герої статті. Жінка була адміністратором. Розповідає, перший місяць роботи пройшов непогано. Проте, потім почалися сюрпризи від сімейства бізнесменів.
– Мене змушували штрафувати невинних працівників, безкоштовно обслуговувати друзів хазяїна, а потім – «кинули» на гроші, – розповідає жінка.
–Я пропрацювала місяць, нічого не віщувало того, що сталося далі. А далі склалася така ситуація, що моя напарниця звільнилася, і я залишилася одна. У мене була ставка 135 гривень за шістнадцять годин роботи на добу. Так от мені дали зрозуміти, що я повинна штрафувати працівників. Кожен день знаходити цапа-відбувайла. Тобто, хочеш не хочеш, треба було штрафувати людину. І не має значення, є за що, чи ні. Мені вдавалося якийсь час уникати цього. Але натомість я повинна була весь час писати якісь службові записки, пояснювальні. Одним словом – тяжка паперова тяганина, – ділиться Галина.
– Ось іду я з цією запискою до керівництва, а мені кажуть: «А де ваш штраф?» Я кажу: «Який штраф, тут же ніхто не винен?!» А мені у відповідь: «Ну, хоча б гривень п’ятдесят напиши!» У результаті, якщо я цього не зроблю, то оштрафують не тільки співробітника, а й мене саму. Тому доводилося штрафувати зовсім невинних працівників, – із жахом пригадує жінка.
Враховуючи те, що напарниця Галини розрахувалася, та працювала за двох, фактично без вихідних. Протягом місяця у жінки було лише три вихідних. Свою сім’ю і маленьку дитину вона взагалі не бачила. Коли минув другий місяць роботи й настав час отримувати зарплату, вона дізналася, що їй… урізали ставку.
– За той місяць напруженої роботи я повинна була отримати майже чотири тисячі гривень. У результаті дали дві з половиною! – обурюється Галина. – Розумієте, я усвідомлювала, що буду тяжко працювати. І, власне, погодилася на це лише для того, щоб заробити, бо дуже потрібні були гроші. А мене про зменшення ставки навіть не попередили!
– Коли ж почала з’ясовувати, чому так сталося, директор ресторанної мережі відповіла: «Ми дали розрахунки на затвердження Ларисі Анатоліївні (Онул – ред.). Вона закреслила цю суму і написала дві з половиною тисячі». Уявляєте, вона аргументувала це тим, що я не справилися зі своїми обов’язками і цілеспрямовано занедбала заклад під час своєї роботи! Я, виявляється, не проводила різноманітні акції для залучення відвідувачів. Мовляв, все це треба було прописати і дати рекламникам. Але ж це не входило у мої обов’язки – поле моєї роботи ми визначили під час працевлаштування! Є ресторатор, який повинен цим займатися! – продовжує обманута жінка.
– Хочу упередити всіх, хто планує піти на роботу у заклади Онулів. У цих бізнесменів по-людськи працювати нереально. Штрафи безпідставні, статус закладів не відповідає дійсності. У більшості закладів елементарного інвентарю, який повинен бути у кафе, – підкреслюю: кафе, – просто н-е-м-а-є! Не кажучи вже про ресторани, – додає Галина.
За її словами, до закладів не привозиться навіть найнеобхідніше і першочергове, на чому можна робити бодай якусь виручку. Каже, доводилося брати гроші з каси і йти купувати продукти самому. А це – нові неприємності.
– До нас відвідувачі приходять, замовлять найелементарніші речі, а ми стоїмо, як віслюки, і знизуємо плечима: «А у нас немає», «А у нас закінчилося», – розповідає екс-адміністратор. – Ви навіть не уявляєте, чого вартувало вибити туалетний папір! Це було б смішно, якби не було так жахливо. Уявляєте, папір не дають, а в той же час, коли приходить сама Лариса Анатоліївна, починає горлати: «Де папір?!» А якщо його все-таки привозили у заклад, то потім наказували: «Ви ж дивіться, не витрачайте дарма, економте!»
Під час роботи адміністратором обурювало жінку й те, що своїм становищем зловживали друзі Онула – Віталій Бєлов і Сергій Горбовський.
– Вони приходять у дванадцять годин ночі, коли у нас закінчився робочий час, і ми мусимо працювати ще кілька годин, бо їм захотілося погуляти. Причому за це нам ніхто не доплачував, – констатує Галина. – От, наприклад, Бєлов прийшов серед ночі з друзями, приніс своє пиво, назамовляв усього, до речі, безплатно. І ми їх обслуговуємо безкоштовно.
Каже, теж саме було і на день народження Миколи Онула. Ресторан «Арка», що у дендропарку, працював тоді до четвертої ранку. За додатковий робочий час, говорить, нікому не доплатили.
Ответить с цитатой
СообщениеСр, 04 Дек, 2013 13:47

И эти люди говорят что переживаю за наших граждан?
Ответить с цитатой
СообщениеСр, 04 Дек, 2013 23:10

«За 75 гривень змушували працювати і барменом, і офіціантом, і посудомийником, і прибиральником»

Схожу історію розповідає кіровоградець Павло, який працював півроку барменом в онулівських закладах. З ним, як і з Максимом, теж не розрахувалися за два останніх місяці. Та це ще не все. Без будь-якого попередження йому зменшили обіцяну зарплату за день на 50 гривень! Про це Павло дізнався лише, коли настав час розрахунку.
– Коли мене приймали на роботу, обіцяли платити 125 гривень за зміну. Я погодився, бо нема куди діватися, з роботою у місті складно. Пропрацював місяць. А потім мені дзвонить інший бармен і запитує: «Ти знаєш, що ми вже працюємо за 95 гривень на добу?» Я приходжу з’ясовувати, а мені кажуть: «У тебе взагалі 75 гривень». Уявляєте, мене ніхто навіть не попередив про внесені зміни у договір! Виходить, я працював-працював, а коли справа дійшла до розрахунку, мені кажуть, що я працював не за 125, а 75 гривень! – обурюється Павло.
Та й це ще не все. Хлопець каже, за ці 75 гривень за добу його фактично змушували працювати одночасно і барменом, і офіціантом, і посудомийником, і прибиральником. Якщо ж є якісь заперечення, розмова коротка – на вихід.
– Я казав: «Почекайте, я бармен, і не повинен цього робити!» А мені у відповідь: «Немає кому цим займатися. Щось не влаштовує, знайдемо заміну», – розповідає Павло.
Юнак запевняє, у договорі про таке не йшлося. До речі, він працював офіційно. Однак де-юре зарплата складала 300 гривень, де-факто – у конверті отримував у кілька разів більше.
– Ти працюєш п’ятнадцять годин, а підписуєш документи, де зазначено чотири. І якщо починаєш пред’являти якісь претензії, тобі видають офіційну зарплату у розмірі 300 гривень, – розповідає про тамтешні порядки юнак. – Бувало відпрацюєш, а тобі потім кажуть підписати папірці. Дивлюся, а я, виявляється, вже у відпустці побував. Запитую, для чого це. А мені відповідають – для скорочення податків.
Усі недостачі у закладах Онулів, за словами Павла, перекладають на тих, хто звільнився, а відтак з людьми не розраховуються. Довести свою правду останнім – не можливо.
– Із цим зіштовхуються фактично всі працівники закладів Онулів, крім кадровиків і рекламників. Обманутих людей насправді дуже багато у Кіровограді. Чому Онули не платять, якщо їхні заклади дають прибуток? – дивується хлопець.
Говорить, у деяких працівників вже просто не вистачало сил працювати безкоштовно. З «Ловилки» одночасно звільнилося десять чоловік. Щоправда з ними розрахувалися, бо ті почали піднімати багато галасу. Але такий випадок, зазначає хлопець, виняток. Як правило, люди просто втомлюються просити віддати зароблене, плюють на все і йдуть ні з чим.
– Вони кудись встигли написати заяви і їх потім усіх разом возили забирати ці заяви, щоб не було шуму. Та працівники вимушені були піти на такий крок. Дівчата-кухарі казали адміністрації, що немають грошей навіть на проїзд. Так і говорили: «Нам немає за що завтра приїхати на роботу». А їм відповідають: «Не вийдете на роботу –знайдемо інших», – розповідає Павло.
Ответить с цитатой
СообщениеСр, 04 Дек, 2013 23:17

«Після звільнення забрати зарплату нереально»

Максим більше року працював барменом у закладах «Бочонок», «Арка» і «Мікс». Розповідає, робота там була найгіршою з тих, де йому доводилося працювати.
– Найбільше не задоволений тим, що ставлення самих Онулів до людей – «скотське». Зарплати завжди затримують мінімум на місяць. Не раз були такі випадки, коли Онули забирали останні гроші з каси. Бо регулярно, раз на два місяці, обов’язково їдуть відпочивати за кордон. А на те, що люди залишаються після цього без зарплати, їм просто наплювати, – розповідає хлопець.
Максим каже, працівників цих закладів, враховуючи 15-ти годинну роботу на добу, навіть не годують. Їм також не дають грошей на проїзд додому на таксі, коли ті закінчують роботу вночі. Хлопець розповідає, в інших закладах міста, де йому доводилося працювати, таких проблем не має.
– Після звільнення забрати свою зарплату просто нереально. Навмисно створюється тяганина, обхідний лист підписувати не хочуть, різні умови починають висувати. Зароблені гроші за два останніх місяці особисто мені так і не віддали. Це близько трьох тисяч гривень. Аби не платити, мені почали приписувати якісь недостачі, штрафи, про які до цього ніхто не казав, – ділиться Максим і додає: Онули винні не тільки своїм працівникам.
– У них постійно виникають непорозуміння з постачальниками. Багато хто просто відмовляється з ними співпрацювати, бо ті не розраховуються. Спочатку ніби беруть якусь відстрочку, а потім просто «кидають», – говорить хлопець.
Ответить с цитатой
СообщениеСр, 04 Дек, 2013 23:23

Тим, хто розповів про зарплатні «кидки» в «Арці», «Бочонку», «Ловилці» і «Міксі», погрожують

Ірина ІВАНОВА, «КП»

Після публікації статті «Обережно! Там кидають на гроші!» про махінації з виплатою заробітної плати працівникам закладів харчування, що належать Миколі і Ларисі Онулам, інтерв’юерам газети – членам громадського руху «Істина» почали погрожувати.

Про це на сторінці у Фейсбук повідомив голова руху Євген Главадський.

За його словами, сьогодні після чергової зустрічі з «кинутими» екс-працівниками ресторанів та кафе «Арка», «Бочонок», «Ловилка» і «Мікс», до нього та його заступника підійшли невідомі з погрозами.

«До нас підійшли агресивно налаштовані люди, і попередили про те, якщо ми будемо продовжувати свою діяльність, ми можемо поплатитися своїм здоров'ям… Тому офіційно заявляємо про погрозу власному здоров'ю і не дай Боже життю», – написав Євген Главадський.

«Одразу хочемо підкреслити, що на даний час ми не можемо стверджувати, що ці люди були особисто від корпорації (Онула – ред.), чи якоїсь політичної сили. Скоріш за все цих людей можна назвати такими ж жертвами в умілих руках маніпуляторів, що і призводить до таких агресивних дій», – підсумував він у своєму записі.

У коментарі «КП» Главадський також повідомив, що сьогоднішні погрози – не перші.

– Тим, хто дав інтерв’ю газеті, почали телефонувати невідомі і відверто погрожувати. Людей попередили: якщо не замкнуть рота – матимуть проблеми. Один із наших активістів тепер навідріз відмовляється спілкуватися навіть з нами. Ситуація дуже непроста, – говорить лідер громадського руху.

Він також зазначив, що сьогодні щодо руху «Істина» планувалася провокація.

– Хтось розповсюдив інформацію, що начебто ми плануємо якийсь мітинг. Одразу хочу заявити: «Істина» мітинги не проводить! – попередив Главадський у коментарі «КП» і наголосив, що суть діяльності «Істини» з-поміж іншого полягає в юридичному консультуванні тих, хто став жертвою роботодавців.

– Саме колишні працівники корпорації «21 століття» і є такими жертвами, – вважає він.

Водночас Главадський зауважив, що на сьогоднішній день до руху «Істина» звернулося за захистом своїх прав майже два десятки людей, які раніше працювали у ресторанах та кафе «Арка», «Бочонок», «Ловилка» і «Мікс» і які не отримали належних виплат.
Ответить с цитатой
СообщениеЧт, 05 Дек, 2013 10:46

По таким схемам працюють майже всі роботодавці в нашому місті . Якщо ти працюєш із грошима то повинен вміти заробляти на клієнтах - тобто обважувати , недоливати , завищувати ціни , мовчати про акції і знижки , правильно робити переоцінки товарів ( якщо ціна підвищилась - підвищувати на меншу кількість ніж є в наявності , якщо зменшилась ціна - то зменшуватина на більшу кількість товарів ніж є в наявності ) , купувати свої товари і продавати замість хазяйських , тупо красти - якщо немає наглядачів і матеріальної відповідальності . Роботодавці і платять так мало - бо думають що їх обкрадають працівники . Тобто працювати так щоб і вовки були ситі і вівці задоволені своєю роботою , а інакше в закладах торгівлі робити немає що .
Ответить с цитатой
СообщениеЧт, 05 Дек, 2013 18:46

casio. Гы. А поясните, пожалуйста, этот бизнес-план:
casio говорит:
(...)якщо ціна підвищилась - підвищувати на меншу кількість ніж є в наявності , якщо зменшилась ціна - то зменшуватина на більшу кількість товарів ніж є в наявності

Культуры трудовых договоров нет в городе, это ужасно. Всем вместе перестать работать по-черному. Но это так нереально, когда естъ хочется и семью кормить надо. А еще страшней то, что ни здоровье, ни жизнь ни одного работника не защищены. Случись что - обставят без договора в два счета. И бывшие сотрудники, которых обделили зарплатой, будут заодно. Почему? А потому что опять же - есть надо и семью кормить надо. Сраная культура рабочего рынка Кировограда.
Ответить с цитатой
СообщениеЧт, 05 Дек, 2013 20:37

doofy говорит:
casio. Гы. А поясните, пожалуйста, этот бизнес-план:
casio говорит:
(...)якщо ціна підвищилась - підвищувати на меншу кількість ніж є в наявності , якщо зменшилась ціна - то зменшуватина на більшу кількість товарів ніж є в наявності

Все дуже просто . Якщо у вас на точці не ведеться облік товарів по найменуванню , а тільки по загальній сумі . Звонять вам і кажуть проведіть дооцінку якогось товару . У вас його наприклад 10 одиниць по 10 грн. за одиницю , товар дорожчає на 5 грн , якщо ви доцінюєте всі 10одиниць товару то до залишку ви собі плюсуєте 50грн = 10одиниць товару * на 5 грн , а якщо доцінити тільки 5 одиниць товару із 10 то до залишку плюсується тільки 25 грн і 25 грн собі в карман із каси , із уцінкою все теж саме - тільки навпаки . От і весь бізнес план , якщо одиниць товару багато і ціни скачуть туди сюди , то можна непогано заробляти .
Ответить с цитатой
СообщениеЧт, 05 Дек, 2013 23:54

Блин. Я тупая. Bсе равно не поняла.
Значит, так.

По-честному.
Допустим, 10 штук по 10 грн. 100 грн.
Дооценка. Значит, 10х15 грн. = 150 грн. Да, повышение составляет 10х5 грн. = 50 грн. Хозяину нужно отдать 150 грн.

По-нечестному.
10 штук по 10 грн. = 100 грн.
Дооценка. 5 единиц остаются по 10 грн. = 50 грн.
5 единиц по новой цене 15 грн. = 75 грн.
Итого 125 грн.
Но я должна хозяину 150 грн.! Значит, мне не в карман, а из кармана доплатить придется. Так?
Ответить с цитатой
СообщениеПт, 06 Дек, 2013 0:05

doofy, в обеих случаях переоцененный товар продается весь по 15 грн/шт.
Только в первом случае хозяину говорится, что в остатке было 10 штук товара на момент переоценки, а во втором - только пять.
Ответить с цитатой
СообщениеПт, 06 Дек, 2013 0:27

Аааа, дошло. Спасибо Smile
Ответить с цитатой
СообщениеПт, 06 Дек, 2013 10:27

doofy говорит:
Аааа, дошло. Спасибо Smile

От бачите вам розкривають секрети , як заробити гроші , а ви зрозуміли тільки з третього разу . В торгівлі чесним людям немає що робити .
Авторка розповіді Галина мабуть чесна людина - і її мені шкода . Краще б вона обібрала своїх роботодавців ( вони всеодно не обідніють ) , щоб ті створювали подібні теми .
Ответить с цитатой
СообщениеПт, 06 Дек, 2013 12:00

Насчет Арки - чистая правда, там к сотрудникам относятся по-скотски, причем уже много лет, вообщем-то как и к сотрудникам Дендропарка. Людям мало того, что не платят те деньги, которые оговаривались, еще и чтобы выбить заработанные копейки после увольнения надо иметь запас терпения и упорства. Мне одно интересно - неужели в нашем маленьком городе кто-то этого не знает или не интересуется Онулами перед тем, как идти к ним работать?
Ответить с цитатой
СообщениеПт, 06 Дек, 2013 12:24

Моя сестра однажды пришла на собеседование в бухгалтерию Дендропарка, ей рассказали, на каких условиях надо работать. Что ее первым делом насторожило - на нее возлагали материальную ответственность за товары, но при этом она не могла сама контролировать дебет-кредит, только сдавать дневную выручку. При таких условиях запросто можно облапошивать работников, постоянно высчитывая и так из небольшой зарплаты всякие недостачи и штрафы (а правомерно они наложены или нет - проверить невозможно). Послушав эти условия, сестра сказала "До свидания" развернулась и ушла. Что интересно, ей еще несколько раз наяривали из Дендропарка с предложениями работы.
Ответить с цитатой
СообщениеПт, 06 Дек, 2013 19:06

casio, больше того. Я не уверена, что даже поняв схему, смогла бы ее на практике применить. Hе для торговли я сделана, однозначно. Smile

Думаю, что все интересуются кто к кoму идет работать. Город маленький, все друг у друга на виду. Деньги нужны, думается "со мной будет не так".
Больно-больно за такое положение рабочего рынка в городе. И не видно даже просвета.
Страница 1 из 2
Перейти:  
Каталог ресурсов Кировограда :: Новости :: Опросы :: Фото :: Карта Кировограда β :: Погода :: Поиск :: Знакомства в Кировограде :: Форум :: Вехи Кирнета
bigmir)net TOP 100 Кировоград — новости и сайты
Информация:
» О проекте
» Реклама в Р.К.С.
» Подсказки / ЧаВо
» Родственные ресурсы
 Владельцам ресурсов:
» Добавить свой ресурс
» Изменить информацию
» Напомнить пароль
» Опубликовать новость
 Дополнительно: