У Харкові міліція незаконно затримала заступника голови громадської організації «Це твій час, Україна»: Кіровоградські колеги не залишаються байдужими до цих подій.

Близько 12 години 14 липня 2010 року колеги з дружньої нам громадської організації стали свідками акту беззаконня, що відбувався на їхніх очах.
«Час молоді» не може залишитися байдужим до того, що відбувається, оскільки подібні факти мають місце практично в усіх регіонах. Не є винятком і Кіровоградщина.
Про події 14 серпня в Харкові.
Близько 12.00 співробітниками Київського райвідділу міліції м. Харкова був затриманий і доставлений у відділок заступник голови правління Харківської громадської організації «Це твій час, Україна» Олександр Сіненко. Без пред'явлення будь-яких обвинувачень, його протримали в райвідділі до 19-ї години. Більшість часу він був пристебнутий наручниками до столу, без води, у важкому фізичному стані (в результаті побоїв, нанесених співробітниками міліції, як пізніше підтвердила судмедекспертиза).
Сіненко Олександр Васильович – молодий успішний юрист. Він відомий чіткою безкомпромісною позицією щодо захисту законних прав і інтересів громадян, які зіткнулися з беззаконням, корупцією з боку суддів, чиновників і міліції.
Цього разу, на прохання члена «Це твій час, Україна», Євгенії Манцурової, Олександр приїхав до неї додому, оскільки остання, знаходячись в своєму будинку одна з літньою матір'ю, зазнала нападу з боку свого колишнього чоловіка - відомого в Харкові бізнесмена Михайла Манцурова.
Михайло Миколайович за допомогою погроз змусив Євгенію пустити в будинок його, а також прибулих з ним міліціонерів і судового виконавця – для опису її майна.
Михайло Манцуров зреагував на приїзд Сіненко О.В. агресивно і украй неадекватно.
Дії Манцурова підтримали міліціонери, які перешкодили Сіненку О. пройти в будинок. Не зважаючи на те, що Олександр Васильович і пред'явив документ, що засвідчує його особу, і доручення, на підставі якого він є представником Євгенії.
За словами Євгенії Манцурової: «Михайло став всіляко перешкоджати і не пускати Олександра в будинок, а потім накинувся на нього і став бити. На прохання Сіненка захистити його від нападу, міліціонери свідомо не відреагували. Після того, як Михайло повторив напад і Олександр змушений був захищатися, двоє міліціонерів тут же схопили його, поваливши на землю, стали заламувати руки і надягли наручники. Заштовхнувши Олександра до автомобіля без будь-якої міліцейської символіки, повезли в невідомому напрямку. В цей же час Манцуров підбіг до Піддубняка Віктора, що приїхав разом з Сіненком, ударив його в живіт, після чого швидко сів в свою машину і спробував наїхати на нього і мене. Ми відскочили, а Манцуров на великій швидкості зник в невідомому напрямку».
Пізніше, завдяки тому, що Віктор запам'ятав номер автомобіля на якому, як з'ясувалося, співробітники Київського РВ Лукьянов, Лісняк і Ігнатьев відвезли Сіненка. Автомобіль виявив біля будівлі РВ Київського району Томах Олександр. Він і повідомив про протиправні дії співробітників Київського РО до Служби Внутрішньої Безпеки УМВС в Києві.
В цей час під стінами і в холі Київського РВ зібралося більше тридцяти друзів і колег Олександра Сіненка. Серед них були представники Російських ЗМІ, незалежні українські кореспонденти і члени громадських організацій.
Михайло Манцуров прибув до відділку в нетверезому стані, поводився як на своїй приватній території, заходив і виходив без реєстрації, наставляв пістолет і погрожував розправою друзям і колегам Олександра. Вочевидь, завдяки давнім дружнім зв'язкам і фінансовим важелям, Михайло може дозволити собі таку поведінку і забезпечити підтримку свого свавілля за допомогою співробітників міліції.
Лише після прибуття співробітника СВБ УМВС Валерія Філіппова з’явилася можливість дізнатися про стан і умови утримання Сіненка. Олександр Томах і Віктор Піддубняк добилися бесіди з начальником райвідділу Іщенко Ю.М. завдяки співробітникам СВБ, наполягли на наданні О. Сіненку медичної допомоги, на огляді лікарем нанесених йому М. Манцуровим і співробітниками райвідділу тілесних ушкоджень.
На сьогодні інформація передана в прокуратуру Харківської області з клопотанням про порушення кримінальної справи за фактом незаконних дій співробітників Київського райвідділу міліції.
Понад 20 членів організацій «Це твій час, Україна» і «Спілки багатодітних сімей Слобожанщини» стали свідками випадку, який в черговий раз підтверджує, що громадянам необхідно об'єднуватися для захисту своїх прав, розголошувати кожен злочин, здійснюваний працівниками внутрішніх справ, доносити цю інформацію до вищого керівництва країни. Можливо, тоді ми перестанемо бути заручниками замкнутої в нашому регіоні корумпованої системи взаємодії правоохоронних органів.
P.S. Практично жодна з вищестоячих інстанцій ніяк не відреагувала на повідомлення про те, що відбувається, а так звані «гарячі лінії» пропонували залишити повідомлення на автовідповідачі.
Інна Нежуріна
член Національної спілки журналістів України
прес-служба КОМГО «Час молоді»
http://chas-molodi.org.ua/